Що таке вагоноперекидач та де він застосовується?

На сьогоднішній день для розвантаження вагонів використовують пристрій спеціального призначення, який називається вагоноперекидачем. Цей пристрій допомагає в швидкі сроки розвантажувати залізничні напіввагони, місткість яких сягає 150 тонн.

Типи вагоноперекидачів

Залежно від способу повороту вагонів вагоноперекидачі діляться на:

 • торцеві,
 • роторні,
 • бічні,
 • комбіновані.

Вагоноперекидувачі оснащені вантажопідйомною системою (частіше домкратами), фіксаторами положення вагона, а також спеціальними канавками або рейками, які спрямовують рух вагона при розвантаженні.

Це спеціальні платформи, що дозволяють проводити розвантаження вагона за 2 хвилини.

Сфера застосування вагоноперекидачів

Застосовуються вагоноперекидачі в багатьох сферах, таких як:

 • машинобудівні підприємства;
 • річкові та морські порти;
 • коксохімічні й металургійні заводи;
 • теплоелектростанції;
 • будівельні підприємства.

Тобто можна сказати, що ці пристрої застосовують в тих місцях, де необхідно проводити вантажно-розвантажувальні роботи.

Гумові плити вагоноперекидача

Для забезпечення надійного захисту стінок розвантажувальних бункерів від налипання сипучих матеріалів використовуються спеціальні гумові плити вагоноперекидача. Вони захищають робочі поверхні від різного роду механічних пошкоджень, таких як стирання, деформування та інше.

Характеристики плит вагоноперекидача

Виготовляються фірмові плити тільки з дуже щільної зносостійкої гуми. Причиною тому є досить потужні навантаження на робочі поверхні вагоноперекидача. Для захисту поверхонь платформи на привальну стіну кріпиться рифлена гумова плита. Застосовуються такі плити не тільки для стаціонарних вагоноперекидачів, а і для роторних.

Діапазон навантажень гумової плити вагоноперекидача

Щоб купити плити вагоноперекидача, ви повинні знати, на який саме діапазон навантажень вона повинна бути розрахована. Компанія «Укрпромсервіс» пропонує плити трьох варіантів:

 1. До 500 000 тонн – це максимальне можливе навантаження, що витримати гумова плита;
 2. До 200 000 тон – середнє навантаження (найчастіше використовується на підприємствах);
 3. До 50 000 тонн – мінімальне навантаження для плити.

Висновки

При роботі з вантажами, що допускають відкритий спосіб зберігання, значно змінюється технологія розвантаження вагонів, а отже і структура станції розвантаження вагонів. Оскільки для транспортування вантажів такого типу задіють відкриті піввагони, то для їх розвантаження застосовують роторні або бічні вагоноопрокидивателі, або мобільні комплекси на базі траверси для перекидання вагонів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Globalsuntech.com
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Adblock
detector